Biz Kimiz

member

Dr. Arzu Arzova

Kurucu Ortak

1993 yılında Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nden, 1997 yılında ise Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümünden mezun olmuştur. 2001 yılında Marmara Üniversitesi’nde Muhasebe ve Finansman alanında yüksek lisansını ve 2011 yılında ise doktorasını tamamlayarak Dr. ünvanını almıştır.

1997 yılında üniversiteden mezun olmasıyla birlikte, Oyak Bank A.Ş.’de Kredi Yönetim bölümünde çalışmaya başlamış ve 17 yıllık bankacılık kariyerinde hem kurumsal bankacılık hem de ticari bankacılık alanlarında farklı ünvanlarla aktif rol almıştır. Oyak Bank’ın ING’ye satış sürecinde yer almış olup kariyerinde Kurumsal Bankacılık Müdürlüğü ve Ticari Bankacılık Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Bankacılık kariyerinin üstüne Nişantaşı Üniversitesinde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmıştır. “İflasın Ertelenmesi Kapsamında İyileştirme Projelerinin Hazırlanması” kitabının ortak yazarlarından olup, “Verilerle Pandemi Sürecinde Türkiye” kitabı içerisinde ise “Covid-19 Pandemisinin Finansal Raporlama Üzerine Etkileri (TMS ve TFRS Kapsamında Değerlendirme)“ bölümü yayınlanmıştır.

Profesyonel iş hayatını, halen Talent House İnsan Kaynakları ve Danışmanlık firmasının kurucu ortaklarından biri olarak devam ettirmektedir.